Warunki sprzedaży

Nasiona 1. Prowadzimy wyłącznie sprzedaż wysyłkową. Zamówienia przyjmujemy faxem, przesłane pocztą, e-mailem lub telefonicznie. Zamówienia realizowane są wg kolejności ich wpływu, do wyczerpania zapasu. Oferowany asortyment może być nie w pełni dostępny w danym sezonie, ze względu na brak urodzaju lub złą jakość nasion czego w chwili wydawania cennika sprzedający nie jest w stanie przewidzieć. Firma Florpak nie ponosi więc odpowiedzialności za nie zrealizowanie lub tylko częściową realizację zamówienia.  Złożenie zamówienia bez względu na jego formę (pisemne, e-mail, fax, telefon) jest
  jednoznaczne z akceptacją warunków sprzedaży.

 2. Dostępne formy płatności to:
  - przy odbiorze - domyślna forma płatności,
  - przelewem - po wcześniejszym uzgodnieniu dostępności asortymentu.
 3. Wartość zamówienia nie może być niższa niż 65zł. Jeżeli zamówienie w momencie
  wysyłki nie może być zrealizowane w całości, może być podzielone na 2-3 przesyłki.
  Koszt przesyłki pobraniowej zależny od wagi: Poczta Polska (max do 2 kg):
  od 14,50 do 19 zł, firma kurierska: od 18 do 27zł (max do 31,5 kg). Przesyłki o wartości
  powyżej 300zł lub wadze > 2kg zalecamy wysyłać kurierem. Do pierwszej przesyłki Pocztą
  Polską o wartości powyżej 150zł nie doliczamy kosztów wysyłki, do kolejnych doliczamy
  faktyczne koszty przesyłki. Sposób i termin realizacji może być uzgadniany indywidualnie.

 4. Na każdy sprzedany towar wystawiana jest faktura.

 5. Minimalna ilość każdego zamawianego gatunku 10g (jeśli nie podano inaczej) z wyjątkiem gatunków oznaczonych * - minimum to 1 gram, ** - minimum 2 gramy oraz bylin, ziół i traw - min. 1 gram. Prosimy zwracać uwagę na podaną w cenniku masę 1000 nasion.

 6. Uwaga! Cennik nasion gatunków iglastych i liściastych zawiera trzy ceny: dla ilości od 10g do 99g, od 100g do 999g oraz dla 1kg i więcej.

 7. Realizacja zamówień na nasiona krajowe w przypadku większych ilości  możliwa jest w ciągu 1-3 tygodni od terminów zbioru (prosimy o kontakt telefoniczny).

 8. Nasiona są przechowywane na sucho i nie są przez Florpak przysposabiane do siewu (stratyfikacja, skaryfikacja, jaryzacja itp.), chyba że podano inaczej.

 9. Nasiona pochodzenia krajowego badane są w naszym laboratorium bądź w stacji oceny nasion pod kątem czystości i żywotności. Podana na opakowaniu żywotność nasion jest wyłącznie informacyjna. Florpak nie gwarantuje wschodów odpowiadających tej informacji.

 10. Ewentualne reklamacje mogą dotyczyć tylko wyników oceny laboratoryjnej i uznane będą na podstawie świadectwa oceny nasion przedłożonego przez nabywcę, wykazującego żywotność rażąco odbiegającą od deklarowanej przez Florpak.

 11. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny w uzasadnionych przypadkach, m.in. cen
  nasion z importu w przypadku przekroczenia kursów EUR>4,50zł lub USD>3,50zł.

 12. Odpowiedzialność firmy Florpak wynikająca z realizacji zamówienia i związanych z tym ewentualnych zaniedbań lub pomyłek ograniczona jest wyłącznie do kwoty zapłaconej firmie Florpak za zakupione nasiona i to w każdych okolicznościach oraz bez względu na rodzaj, powód i wielkość poniesionych strat.

 13. Prosimy umieszczać na zamówieniu kody towaru zawarte w katalogu. Umożliwia to nam szybszą realizację zamówienia oraz uniknięcie ewentualnych pomyłek.