Publikacje

Nasiona

Poradnik "Produkcja szkółkarska z nasion zakupionych w firmie Florpak oraz prowadzenie plantacji choinek świątecznych"

Publikacja obejmuje zasady produkcji materiału sadzeniowego (na powierzchni otwartej i w warunkach kontrolowanych) z wykorzystaniem większości nasion będących w obrocie handlowym firmy FLORPAK. Dotyczy to ok. 450 gatunków drzew i krzewów ozdobnych, które mogą być uprawiane w warunkach glebowych i klimatycznych naszego kraju. Dla każdego z tych gatunków określono indywidualne wymagania glebowe, wodne, świetlne i cieplne oraz niektóre cechy i wymagania szczególne. Osobny rozdział publikacji poświęcono zasadom zakładania i prowadzenia plantacji choinek świątecznych z 15 gatunków drzew iglastych.
Stron 64.
Cena promocyjna: 19,50 zł/szt*
Cena detaliczna dla pozostałych zainteresowanych: 39,00 zł/szt

Poradnik "Zasady postępowania z nasionami drzew i krzewów ozdobnych - od momentu zakupu w firmie Florpak od wysiewu w szkółkach"

Poradnik napisany przez mgr inż. Zygmunta Rozwałka - leśnika z wieloletnim doświadczeniem w pracy terenowej i zarządzaniu Lasami Państwowymi. Specjalistę w zakresie hodowli, ochrony i urządzania lasu. Głównego autora nowoczesnych zasad prowadzenia wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, opartych na podstawach ekologicznych. Pasjonującego się także kształtowaniem zieleni osiedlowej i urządzaniem ogrodów. Poradnik ten przeznaczony jest dla wszystkich Państwa zainteresowanych sposobami postępowania z nasionami przy zastosowaniu różnych rodzajów podłoża oraz metodami stratyfikacji tych nasion.
Stron 56.
Cena promocyjna: 17,50 zł/szt*
Cena detaliczna dla pozostałych zainteresowanych: 35,00 zł/szt

Poradnik "Charakterystyka drzew i krzewów iglastych produkowanych z nasion oferowanych przez firmę Florpak do ogrodów, zadrzewień i plantacji choinek"

Najnowsza nasza publikacja zawierająca charakterystykę morfologiczną ponad 130 gatunków i odmian drzew i krzewów iglastych, pochodzących z Europy, Azji i Ameryki Północnej, zalecanych do ogrodów i zadrzewień przydomowych oraz do prowadzenia plantacji choinek świątecznych w Polsce.
Stron 48.
Cena promocyjna: 14,90 zł/szt*
Cena detaliczna dla pozostałych zainteresowanych: 29,80 zł/szt

  * tylko dla tych z Państwa, którzy złożą zamówienie na nasiona o min. wartości 65zł w firmie FLORPAK.